Sylvin 29.06.2026
Jef op eigen kracht, niemand durft hem in zijn auto met gebrekkig airco de lange rit vergezellen, hij is dit gewoon. Luc pikt Sylvin, Tim en Jan-Dries op zoals het de laatste jaren past. De stemming is goed, Tim en Jan-Dries houden Luc scherp in het oog en dwingen hem de juiste weg te volgen. Sylvin probeert zijn droom dat een bekend ijssalon is afgebrand het evenwicht te verstoren, even later veronderstelt hij dat deze zaak gesloten is wegens jaarlijks verlof, deze zaken worden koudweg afgedaan als fakenews.
Goed aangekomen is het dus ook het eerste dat het viertal doet: op zoek naar verfrissing. De eerste ronde afgerond en daar is Jef. Dan maar naar de vaste plaatsen op de markt, waar de eerste halve liters klaar staan. Veel lawaai een tafel verder, ach die Noorderwijkers toch.
Terug op de parking krijg ik een omgekeerd beeld van 25 jaar geleden: toen brachten de sympathieke ouders hun zoontje naar het tornooi, nu speelt het zoontje bestuurder van zijn ouders, vader mag meespelen, moeder zal haar rol als steun en toeverlaat voor de hele ploeg volhouden, waarvoor onze diepste dank.
Heb ik al vermeld dat Tim voor een moderne toren gezorgd heeft? Met deze, vier verdiepingen telt het ding, beneden gezellige keuken en eetplaats, de ganse eerste verdieping voor de erevoorzitter, tweede voor Luc en Jef, Tim en Jan-Dries naar de derde, en Stief kan zijn plaatsje kiezen in een van de zetels in de loft. (geen verband met een film). Mama en papa verkiezen een hotel met standing, zoals het hoort.
| Wie | Start | Punten | Plaats | gedeeld |
|---|---|---|---|
| Stief | 35 | 7 | 14 | 7 |
| Tim | 67 | 6 | 40 | 31 |
| Jef | 139 | 5,5 | 92 | 58 |
| Luc | 169 | 4,5 | 173 | 146 |
| Sylvin | 226 | 4 | 224 | 179 |
| Jan-Dries | 264 | 3,5 | 237 | 231 |
| Patrick | 292 | 3 | 285 | 267 |
Stief in de prijzen, de anderen stand gehouden, met de gebruikelijke tegenslagen en meevallers.
En is er nog iets speciaal gebeurd? Zoals dat Jan-Dries en Sylvin tegen hetzelfde peutertje gespeeld hebben met hetzelfde resultaat? Dat Tim achtereenvolgens een fm (met winst), een im (met verlies) en dan een gm krijgt?
Dat Luc zeer korte partijen kan spelen? Dat Sylvin een partij door zijn vlag gaat en de volgende hetzelfde doet met zijn tegenstander? Dat Luc extra bollen vraagt bij een coupe met al veel bollen? Dat Luc zijn bollen gratis krijgt? Dat Jef prima voor pistoleetjes kan zorgen? Dat Jan-Dries goed kan afdrogen (geleerd jaren geleden op een bbq)? Dat we dit jaar goed opgevangen worden na een verliespartij? Dat Stief …. Wil je alles weten, ga dan eens mee. En denk : wat in Echternach gebeurt, blijft in Echternach …



Naar het schijnt komen we ook hiervoor. Een partijtje dat al onorthodox maar redelijk rustig begint, en waarbij de gemoederen heter en heter oplopen terwijl het warme zonnetje op de raampartij van de spiegelzaal begint te schijnen. Is de remise aan het eind terecht?

Jef
30.06.2026 - 14:41Mooi verslag Sylvin. Bedankt 🙂