Matei harkt in extremis zijn 4de CK Rapid titel binnen

Steven      25.10.2026

Dat het spannend was. Dat het er naar uit zag dat het ditmaal niet Matei zou worden. Dat hij na een tiebreak tussen hemzelf, Hector en Tim alsnog aan het langste eind trekt.

Proficiat Matei! En zeker ook proficiat aan Hector en Tim om het alleenheerschappij van Matei onder druk te zetten.

Het eerste barstje in de hegemonie is een feit. Het begon in ronde 4 met een nederlaag tegen Hector. Hector en Arne beide aan de leiding met 4/4. In het onderlinge duel tijdens ronde 5 trekt Hector aan het langste eind. Alleen aan de leiding met 5/5. Maar dan komt die voorzitter op de proppen in ronde 6. In de regel is Hector de sterkte van de twee, maar vandaag mocht ik nog een keer winnen. Dat die nederlaag altijd op een slecht moment komt…

In de laatste ronde wint Matei van Steven, en geraakt Hector niet verder dan een remise tegen Eddy. Met z’n 3’en met 5.5/7. Tiebreaks zegt de toernooileider. En zo worden er nog 3 blitz-matchen gespeeld tussen het leidende trio. De veer was gebroken bij Hector, en Matei was op dreef. Matei wint beide matchen en verlengt zo in extremis zijn CK Rapid titel.

Eindklassement

Het volledige klassement van het Rapid toernooi vinden jullie hieronder. Het resultaat van de tiebreak:

  • Hector – Tim: 0 – 1
  • Tim – Matei: 0 – 1
  • Matei – Hector: 1 – 0
#SpelerRatingRdsPrest.PuntenBuchholz Cut-1BuchholzSonneborn-BergerDirect encounterNumber of winsProgressive score
1Surkol, Hector2012718935,530,533,5262525,5
2Peeters, Tim2053718455,528,53223,750,5522
3Govoreanu, Matei2153716175,528,531,523,250,5523
4Stroobant, Arne178971558529,533,522,50524
5Bellens, Steven20267175252829,5190523
6Aerts, Eddy2036715145273019,250421
7Van Dyck, Marc1943714715262817,50521
8Geenen, Kobe1822714605252818,750420,5
9Boute, Wolfert159778654,5232514,250417
10Belmans, Vince156778734,52324,513,250417
11De Vet, Sylvin167378504,522,524,5130416,5
12Tobback, Maarten1688711264262913,50418
13Vissers, Bram16487919424,52610,50418
14Stroobant, Filip186578574232511,50417
15Verhelle, Xander–7548421,523,511,50415
16Jusufi, Sammy–753342123110412
17Nackaerts, Rune1679712913,526,528,5110317
18Bries, Bram–75213,524,526,510,750312,5
19Van De Kerckhof, Sem–710373,524,526,510,250315,5
20Raeymaekers, Timon154077453,52223,5100315,5
21Verstappen, Victor–7963325,528,510,50316
22Goolaerts, Klaas–7651323269,250212
23Bosmans, Dries–7517322,5246,50311
24Sauviller, Daan–76433222510,750213
25Bruyninckx, Berre–72343202270310
26Lambrechts, Thor–74083202270310
27De Haeck, Razs–7470319216039
28Andries, Stan–7402318,520,560312
29Vijverman, Peter–7209316,5186,5039
30Delen, Gust–7106220,5224,5027
31Aerts, Roman–76821920,53027
32Delen, Leon–7330218,5203027
33Legge, Jarit–76821819,53,5029
34Shkilniuk, Andrii–72311,516,5182,5018
35Behiels, Helene–4704118193017
36Stynen, Thorsten–4990,51313,50,75002
37De Backer, Nelles–4107011,511,50000
38Van Gompel, Daan–4-15010,510,50000

Uitslagen

Ronde 1

WhiteResultBlack
Govoreanu, Matei1-0Bosmans, Dries
Bries, Bram0-1Peeters, Tim
Aerts, Eddy1-0Bruyninckx, Berre
De Backer, Nelles0-1Bellens, Steven
Surkol, Hector1-0De Haeck, Razs
Delen, Gust0-1Van Dyck, Marc
Stroobant, Filip1-0Delen, Leon
Goolaerts, Klaas0-1Geenen, Kobe
Stroobant, Arne1-0Jusufi, Sammy
Lambrechts, Thor0-1Tobback, Maarten
Nackaerts, Rune1-0Legge, Jarit
Sauviller, Daan1/2-1/2De Vet, Sylvin
Vissers, Bram1-0Shkilniuk, Andrii
Stynen, Thorsten0-1Boute, Wolfert
Belmans, Vince1-0Van De Kerckhof, Sem
Van Gompel, Daan0-1Raeymaekers, Timon
Aerts, Roman0-1Verhelle, Xander
Verstappen, Victor1-0Andries, Stan
Behiels, Helene1-0Vijverman, Peter

Ronde 2

WhiteResultBlack
Tobback, Maarten0-1Govoreanu, Matei
Peeters, Tim1-0Nackaerts, Rune
Vissers, Bram0-1Aerts, Eddy
Bellens, Steven1-0Belmans, Vince
Boute, Wolfert0-1Surkol, Hector
Van Dyck, Marc1-0Behiels, Helene
Raeymaekers, Timon0-1Stroobant, Filip
Geenen, Kobe1-0Verstappen, Victor
Verhelle, Xander0-1Stroobant, Arne
De Vet, Sylvin1-0Aerts, Roman
Andries, Stan0-1Sauviller, Daan
Bosmans, Dries0-1Jusufi, Sammy
Legge, Jarit0-1Bries, Bram
Bruyninckx, Berre1-0Lambrechts, Thor
Shkilniuk, Andrii1-0De Backer, Nelles
De Haeck, Razs1-0Stynen, Thorsten
Van De Kerckhof, Sem1-0Delen, Gust
Delen, Leon1-0Van Gompel, Daan
Vijverman, Peter0-1Goolaerts, Klaas

Ronde 3

WhiteResultBlack
Govoreanu, Matei1-0Van Dyck, Marc
Surkol, Hector1-0Peeters, Tim
Aerts, Eddy1/2-1/2Geenen, Kobe
Stroobant, Filip0-1Bellens, Steven
Stroobant, Arne1-0De Vet, Sylvin
Sauviller, Daan0-1Tobback, Maarten
Nackaerts, Rune1-0De Haeck, Razs
Delen, Leon0-1Vissers, Bram
Goolaerts, Klaas0-1Boute, Wolfert
Belmans, Vince1-0Shkilniuk, Andrii
Jusufi, Sammy0-1Raeymaekers, Timon
Behiels, Helene0-1Van De Kerckhof, Sem
Bries, Bram0-1Verhelle, Xander
Verstappen, Victor1-0Bruyninckx, Berre
Aerts, Roman0-1Lambrechts, Thor
Stynen, Thorsten0-1Andries, Stan
Van Gompel, Daan0-1Bosmans, Dries
De Backer, Nelles0-1Legge, Jarit
Delen, Gust1-0Vijverman, Peter

Ronde 4

WhiteResultBlack
Surkol, Hector1-0Govoreanu, Matei
Bellens, Steven0-1Stroobant, Arne
Peeters, Tim1-0Aerts, Eddy
Geenen, Kobe0-1Van Dyck, Marc
Van De Kerckhof, Sem1-0Stroobant, Filip
Tobback, Maarten1-0Belmans, Vince
Raeymaekers, Timon0-1Nackaerts, Rune
Verhelle, Xander0-1Vissers, Bram
Boute, Wolfert0-1Verstappen, Victor
De Vet, Sylvin1-0Behiels, Helene
Bosmans, Dries1-0Sauviller, Daan
Andries, Stan1-0Delen, Leon
Jusufi, Sammy0-1Bries, Bram
Bruyninckx, Berre0-1Goolaerts, Klaas
Lambrechts, Thor1-0De Haeck, Razs
Legge, Jarit1-0Delen, Gust
Shkilniuk, Andrii1/2-1/2Stynen, Thorsten
Van Gompel, Daan0-1Aerts, Roman
Vijverman, Peter1-0De Backer, Nelles

Ronde 5

WhiteResultBlack
Stroobant, Arne0-1Surkol, Hector
Govoreanu, Matei1-0Van De Kerckhof, Sem
Vissers, Bram0-1Peeters, Tim
Nackaerts, Rune0-1Bellens, Steven
Van Dyck, Marc1-0Tobback, Maarten
Verstappen, Victor0-1Aerts, Eddy
De Vet, Sylvin0-1Geenen, Kobe
Stroobant, Filip1-0Bosmans, Dries
Bries, Bram0-1Boute, Wolfert
Belmans, Vince1-0Lambrechts, Thor
Goolaerts, Klaas1/2-1/2Raeymaekers, Timon
Legge, Jarit0-1Andries, Stan
Sauviller, Daan1-0Verhelle, Xander
Aerts, Roman1-0Shkilniuk, Andrii
Delen, Leon0-1Bruyninckx, Berre
De Haeck, Razs0-1Vijverman, Peter
Delen, Gust0-1Jusufi, Sammy

Ronde 6

WhiteResultBlack
Bellens, Steven1-0Surkol, Hector
Peeters, Tim1/2-1/2Govoreanu, Matei
Van Dyck, Marc0-1Stroobant, Arne
Aerts, Eddy1-0Stroobant, Filip
Geenen, Kobe1/2-1/2Nackaerts, Rune
Tobback, Maarten1-0Verstappen, Victor
Andries, Stan0-1Vissers, Bram
Boute, Wolfert1/2-1/2Belmans, Vince
Van De Kerckhof, Sem0-1De Vet, Sylvin
Raeymaekers, Timon1-0Sauviller, Daan
Jusufi, Sammy1-0Goolaerts, Klaas
Vijverman, Peter1-0Aerts, Roman
Bosmans, Dries1-0Legge, Jarit
Lambrechts, Thor0-1Bries, Bram
Bruyninckx, Berre0-1Verhelle, Xander
Shkilniuk, Andrii0-1Delen, Gust
De Haeck, Razs1-0Delen, Leon

Ronde 7

WhiteResultBlack
Govoreanu, Matei1-0Bellens, Steven
Surkol, Hector1/2-1/2Aerts, Eddy
Stroobant, Arne0-1Peeters, Tim
Vissers, Bram0-1Van Dyck, Marc
Tobback, Maarten0-1Geenen, Kobe
Nackaerts, Rune0-1Boute, Wolfert
De Vet, Sylvin1-0Raeymaekers, Timon
Belmans, Vince1-0Andries, Stan
Stroobant, Filip1-0Vijverman, Peter
Verhelle, Xander1-0Bosmans, Dries
Bries, Bram1/2-1/2Van De Kerckhof, Sem
Verstappen, Victor0-1Jusufi, Sammy
Goolaerts, Klaas1/2-1/2Sauviller, Daan
Aerts, Roman0-1De Haeck, Razs
Legge, Jarit0-1Bruyninckx, Berre
Delen, Gust0-1Lambrechts, Thor
Delen, Leon1-0Shkilniuk, Andrii

Foto’s

Reactie